آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

ایراد های رایج جارو برقی

ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ایرادات و مشکلات رایج در جاروبرقی صحبت کنیم. جاروبرقی ها وسیله های بسیار مهم، مفید و پر کاربردی هستند. جاروبرقی ها زندگی را برای افراد راحت تر کرده اند و باعث شدند تا محیط اطراف بسیار تمیز تر دیده شود. جاروبرقی ها کف منازل ما را کاملا تمیز و بدون گرد و غبار می کنند.  در این مقاله به بررسی ایرادات رایج در جاروبرقی می پردازیم،لطفا در ادامه با ما همراه باشید

مشکلات رایج در جاروبرقی و آموزش تعمیر و رفع ایراد
روشن نشدن جاروبرقی
سوختن موتور جاروبرقی
نداشتن مکش جاروبرقی
انسداد لوله خطومی جاروبرقی
خاموش شدن تصادفی جاروبرقی حین استفاده
خرابی چرخ های جاروبرقی
وجود بوی سوختگی از درون جاروبرقی
خرابی دکمه ی خاموش و روشن

مکش کم جاروبرقی
مکش کم جاروبرقی یکی از شایع ترین مسائلی است که شما احتمالا تجربه کرده اید. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است جارو برقی شما مکش کمی داشته باشد.

علت اول پایین بودن مکش جاروبرقی کیسه پر:
گاهی اوقات کیسه پر را نادیده می گیریم. در صورت لزوم آن را چک کنید ، سپس آن را خالی و یا جایگزین کنید. کیسه را قبل از اینکه به طور کامل پر شود، خالی کنید و در صورتی که سوراخ باشد آن را تعویض کنید چرا که این کیسه ها دیگر قابل استفاده نیستند.

علت دوم پایین بودن مکش جاروبرقی انسداد در خرطوم یا گردن:
اگر انسداد در وسط خرطوم باشد ، آن را از دستگاه جدا کنید و یک دسته جارو بردارید و برای باز کردن انسداد از آن استفاده کنید.

علت سوم پایین بودن مکش جاروبرقی فیلتر مسدود شده :
فیلترهای جاروبرقی عملکرد خوبی را برای جذب ذرات گرد و غبار ، خاک و موی حیوانات خانگی دارند. با این حال ، آن ها باید تمیز باشند و توصیه می شود هرچند وقت یک بار آن را جایگزین کنید.

علت چهارم پایین بودن مکش جاروبرقی برس کثیف :
برس جاروبرقی ممکن است با مو یا سایر موارد مسدود شود. چک کردن و تمیز کردن به طور مرتب ضروری است. شما همچنین باید بررسی کنید که هیچ چیز در سطح برس وجود ندارد. اگر برس آسیب دیده باشد ، ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد.

علت پنجم پایین بودن مکش جاروبرقی شکاف در جریان هوا:
سوراخ در لوله جاروبرقی می تواند مکش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در صورتی که این مورد اتفاق افتاده باشد ، لوله ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد. در این حالت جارو برقی غالبا پر سر و صدا است.
انسداد لوله ها نیز موجب از دست رفتن مکش می شود. جاروبرقی را خاموش کنید ، آن را از برق جدا کنید و همه لوله ها را برای انسداد بررسی کنید.

عدم چرخش برس جاروبرقی
عدم چرخش برس جاروبرقی گاهی اوقات اتفاق می افتد. برسی که نمی چرخد ، خاک را از بین نمی برد و مشکل ممکن است به خاطر آسیب دیدن کمربند آن باشد. این یک اتفاق معمول است و به راحتی با جایگزینی برس برطرف می شود.

کمبود قدرت جاروبرقی
کمبود قدرت ممکن است به نظر ساده برسد ، اما این اغلب علت کار نکردن جارو برقی است. بررسی کنید که جاروبرقی به یک منبع برق متصل شده باشد و فیوزها را بررسی کنید. خراب شدن زغال و بلبرینگ یا بوش ها از دلایل کمبود قدرت جاروبرقی است. یکی دیگر از نشانه های کمبود قدرت جاروبرقی جریان مصرفی بسیار کم یا بسیار بالای آن است که نیم سوز بودن جاروبرقی را نشان می دهد.

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
از دیگر مشکلاتی که جارو برقی ها با آن رو به رو می شوند خاموش شدن آن ها است. هر چند که دلیل اصلی این موضوع سوختن موتور جارو برقی است اما دلایل دیگری مانند قطعی در سیم رابط جارو برقی ، خرابی سیم جمع کن و مشکل کلید استارت یا خاموش و روشن نیز ممکن است وجود داشته باشد.

سروصدای بالای جاروبرقی
یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی ، صدای بلند آن به هنگام کار کردن با آن است. عواملی مانند خرابی پروانه ها ، خراب شدن بوش یا بلبرینگ از دلایل سروصدای بالای جاروبرقی است که برای رفع آن باید این قطعات را تعویض یا تعمیر کرد.

خرابی دکمه ی خاموش و روشن
یگی دیگر از ایرادات رایج در جاروبرقی، خرابی دکمه ی خاموش و روشن یا همان دکمه ی استارت می باشد. در صورتی که این دکمه خراب شود، شما نمی توانید جاروبرقی را روشن کنید، بنابراین برای روشن کردن جاروبرقی نیاز است که این دکمه تعمیر شود. در صورتی که دکمه شکسته باشد، باید آن را تعویض کنید.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *