آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

۸ علت کم شدن مکش جاروبرقی

جاروبرقی یکی از وسایل ضروری منزل به شمار می آید که نقش بسیار مهمی را در تمیزی هر خانه ایفا می کند. در هنگام خرید این وسیله برقی باید به نکات بسیار مهمی توجه کرد. یکی از موارد بسیار مهم که در خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد، مکش آن است. شما باید جاروبرقی را خریداری کنید که از قدرت مکش بالایی برخوردار باشد. توجه داشته باشید هر وسیله برقی در طول زمان دچار مشکلاتی خواهد شد. در این مقاله شما رو با ۸ علت کم شدن مکش جاروبرقی و آموزش رفع ایراد اشنا میکنیم در ادامه با ما همراه باشید

۱- تنظیمات مکش اشتباه است
اگر مکش جاروبرقی کم شده باشد اولین چیزی که باید به آن توجه کنید تنظیمات مکش جاروبرقی است. تنظیمات مکش به این معنی است که ارتفاع دسته جاروبرقی را باید بسته به نوع کفی که جارو می کنید تنظیم شود. در اکثر جاروبرقی ها اهرم یا درجه ای وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن قدرت مکش را تنظیم کنید. این اهرم معمولا در بیشتر جاروبرقی ها به صورت درجه ای یا شماره ای است. برای مثال اگر کف های سخت مانند سرامیکی یا چوبی را جارو می کنید، شما باید از بیشترین توان استفاده کنید. زیرا در این حالت جاروبرقی کاملا به کف می چسبد و با قدرت بالا آشغال ها را جمع می کند. در حالی که برای قالی و موکت شما باید از تنظیمات پایین تری استفاده کنید.

۲- پر بودن کیسه جاروبرقی
یکی دیگر از علت هایی که باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود، پر بودن کیسه آن است. در جاروبرقی هایی که دارای کیسه هستند باید هر چند وقت یک بار آن را بررسی کنید، اما در جاروبرقی هایی که کیسه زباله ندارند یک نشانگر وجود دارد که میزان پر بودن آن را نشان می دهد. البته در برخی از جاروبرقی ها هنگامی که کیسه پر می شود، صدای مانند سوت از آن بلند می شود که شما باید کیسه را خالی کنید. توجه کنید که کیسه پر باعث کم شدن مکش جاروبرقی خواهد شد، پس هنگامی که کیسه جاروبرقی پر شد، آن را خالی کرده و کاملا کیسه را تمیز کنید یا می توانید از کیسه های یک بار مصرف استفاده و آن را را صورت مرتب تعویض و جایگزین کنید.

۳- مسدود شدن لوله خرطومی
اگر کیسه آشغال و تنظیمات جاروبرقی را بررسی کردید اما همچنان مکش جاروبرقی کم است، شما باید لوله خرطومی جاروبرقی را بررسی کنید. زیرا مسدود شدن لوله خرطومی مکش جاروبرقی را به شدت کاهش می دهد. اگر در این لوله توده های آشغال گیر کرده باشد شما باید با استفاده از یک قیچی یا موچین آشغال ها را بیرون بکشید. در صورتی که با این روش موفق نشدید که توده های آشغال را بیرون بکشید، ابتدا لوله را از جاروبرقی جدا کنید. سپس، با استفاده از یک چوب یا میله با احتیاط آشغال ها را هل دهید تا از طرف دیگر لوله خارج شود. توجه کنید این کار را باید با دقت انجام دهید تا آسیبی به لوله جاروبرقی وارد نکنید.

۴- جاروبرقی هوا بندی نشده باشد
از دیگر علت های کم شدن مکش جاروبرقی، این است که جاروبرقی هوا بندی نشده باشد. در حقیقت جاروبرقی وسیله ای است که با ایجاد خلاء، آشغال ها و گرد و غبار اطراف را جمع می کند. اگر از جایی هوا به داخل جاروبرقی وارد شود، آشغال ها به داخل کیسه جاروبرقی مکیده نمی شوند.

برای رفع این مشکل اولین کاری که باید انجام دهید این است که اتصال بین لوله خرطومی به محفظه جاروبرقی را بررسی کنید. احتمال دارد لوله جاروبرقی را در جایش سفت نکرده باشید. توجه داشته باشید اگر از این قسمت هوا وارد دستگاه شود، مکش جاروبرقی به کف نمی رسد. برای سفت شدن لوله خرطومی کافی است که لوله را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. همچنین بررسی کنید که لوله جاروبرقی پاره نشده باشد. در صورت هرگونه پارگی در لوله شما باید آن را تعویض و جایگزین کنید. قسمت دیگر جاروبرقی که باید چک کنید کیسه جاروبرقی است. اطمینان حاصل کنید که کیسه جاروبرقی به درستی در جای خود قرار گرفته باشد. در این صورتی که کیسه آشغال جاروبرقی کاملا در جای خود قرار نگرفته باشد، باعث کاهش مکش و آسیب رساندن به جاروبرقی خواهد شد.

۵- مسدود شدن سر جاروبرقی
مسدود شدن سر جاروبرقی یکی دیگر از علت های کم شدن مکش جاروبرقی می باشد. بیشتر مواقع موی سر، پرزهای قالی و موکت باعث گرفتگی سر جاروبرقی خواهند شد که این امر قدرت مکش جاروبرقی را پایین می آورد. سعی کنید که با استفاده از یک قیچی یا یک چیز تیز آن را تمیز کنید. سپس بررسی کنید جاروبرقی به درستی کار می کند یا نه.

۶-نشتی هوا از اتصالات
نشتی هوا از طریق اتصالات روی دسته جاروبرقی و یا سستی اتصالات یکی دیگر از رایج‌ترین و مرسوم‌ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی‌ خواهد بود. گاهی اوقات سوراخ و درزهایی روی قسمت‌های مختلف جارو بخصوص روی دسته وجود دارد که نشت و خارج شدن هوا از این طریق موجب می‌شود قدرت مکش جاروبرقی تنزل پیدا کند.

۷-گرفتگی و مسدود شدن سر جاروبرقی
اگر هیچ گونه مانع و گرفتگی در لوله خرطومی جارو و دسته‌ی آن وجود نداشت باید سر جاروبرقی را نیز چک کنید. چرا که ممکن است پرز و موهای زیادی به برس جاروبرقی چسبیده باشد که همین امر باعث انسداد و گرفتگی در سر جاروبرقی می‌شود. برای حل این مشکل تنها کافی است از نوک یک چاقو و یا قیچی جهت تمیز کردن برس جارو استفاده کنید.

۸-گرفتگی و وجود مانعی در لوله خرطومی
زمانی که جارو شروع به کار کردن می‌کند، تمام ذرات و زباله‌های روی زمین توسط لوله خرطومی به درون کیسه‌ی زباله‌ی جاروبرقی هدایت می‌شود. گاهی اوقات تجمع پرزهای فرش و یا گیر کردن یک شی داخل دسته‌ی جاروبرقی می‌تواند یکی دیگر از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی بشمار می‌آید.
بگذارید جاروبرقی روشن باشد و در همان حال دست‌تان را جلوی دهانه‌ی جاروبرقی بگیرید اگر احساس کردید که جارو نمی‌تواند عمل مکش را بخوبی انجام دهد بدانید که گرفتگی در درون لوله‌ی جاروبرقی شما رخ داده‌است. در واقع هر نوع انسداد و یا مانعی که در داخل دسته‌ی جاروبرقی وجود داشته باشد به طور چشمگیری سرعت و قدرت جارو را تضعیف می‌کند.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *