آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

علت استفاده نمک در ماشین ظرفشویی چیست؟

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟
نمک ماشین ظرفشویی شما در اصل کلرید سدیم خالص دانه‌درشت است – این نمک به نرم شدن آب سخت موجود روی ظروف شما کمک می‌کند و از مسدود شدن قسمت نرم‌کننده‌ی ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند.

بیشتر ماشین‌های ظرفشویی مدرن دارای یک چراغ نشانگر برای یادآوری به شما هستند، اما اگر ماشین شما این چراغ را نداشت، یک نشانگر شناور در کشو وجود دارد. هرچند ممکن است دیدن آن دشوار باشد؛ بنابراین بهتر است یک یادآوری ماهانه را برای پر کردن آن در تقویم خود تنظیم کنید.

نمک ماشین ظرفشویی را می‌توانید در بیشتر سوپرمارکت‌ها پیدا کنید؛ اما فقط به دنبال نمک خوراکی معمولی نباشید تا آن را پرکنید، زیرا این نمک باعث خوردگی لوله‌ها و گرفتگی آن‌ها می‌شود که باعث خراب شدن ماشین ظرفشویی می‌شود!

نکته: نمکی که برای آشپزی استفاده می‌شود را نمی‌توان در ماشین ظرفشویی استفاده کرد زیرا، نمک‌های خوراکی دارای عناصر دیگری می‌باشد ولی نمک ماشین ظرفشویی دارای خلوص بالا بوده و برای ماشین ظرفشویی تولید شده‌اند.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

نمک ماشین ظرفشویی چه‌کاری انجام می‌دهد؟
نمک ماشین ظرفشویی از جمع شدن آهک در فیلتر ماشین ظرفشویی شما جلوگیری می‌کند، بنابراین بر روی میزان تمیز شدن بشقاب‌های شما تأثیر می‌گذارد. اگر متوجه شدید که ظروف شما به‌جای تمیز و درخشان بودن، «چرب» یا «زبر» از ماشین خارج می‌شوند، ممکن است نمک ماشینتان کم شده باشد.

اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید (مانند بسیاری از مناطق سنندج)، مهم است که نمک ماشینتان را بررسی کنید و مطمئن شوید که تمام نشده است. پیشنهاد میکنیم مطلب تنظیم درجه سختی آب در ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید .

آیا من در یک منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنم؟
سنگ‌ها و زمین‌شناسی منطقه‌ی محلی شما تعیین می‌کنند که آیا شما آب سخت دارید یا خیر. مناطق آهکی و گچی در جنوب و شرق انگلستان به معنای آن است که مواد معدنی بیشتری هنگام عبور آب وارد آن می‌شوند و موجب «سخت شدن» آب می‌شوند.

البته نگران نوشیدن آن نباشید – این ماده به همان اندازه‌ی آب نرم بی‌خطر است – اما به دلیل مواد معدنی موجود در آن ممکن است در لوله‌ها و ظروف سخت‌تر شود و به همین دلیل است که در این مناطق آهک سریع‌تر از مناطق دیگر انباشته می‌شود.

هیچ ارائه‌دهنده‌ی خدمات آب ملی جداگانه‌ای وجود ندارد، بنابراین اگر می‌خواهید دقیقاً بدانید که آب در منطقه شما چگونه است، کافی است در اینترنت این جمله را جستجو کنید «کیفیت آب در ____» و گزارش مناسبی برای مکان زندگی خود پیدا خواهید کرد.

نمک ماشین ظرفشویی کجا می‌رود؟
برای زیاد کردن نمک، ابتدا باید قفسه زیرین ماشین ظرفشویی خود را خارج کنید. ممکن است قفسه روی غلتک‌ها باشد، بنابراین باید کمی آن را بلند کنید تا بیرون بیاید. هنگامی‌که قفسه از جایش خارج شد، نگاهی به کف ماشین ظرفشویی بیندازید و درپوشی را که می‌توانید آن را بازکنید، پیدا کنید (معمولاً به یک‌طرف بازمی شود).

درپوش را بردارید، حتماً آن را درجایی امن قرار دهید، سپس نمک را در آن بریزید تا دوباره پر شود. یک قیف می‌تواند به ریختن نمک در جای درست کمک کند، اما باید نمک‌هایی که به کف ماشین ظرفشویی می‌ریزند، پاک‌کنید.

درپوش را به‌طور محکم در محل خود قرار دهید و مطمئن شوید که کاملاً محکم بسته‌شده است. اگر این درپوش در طی چرخه‌ی شستشو شل شود و مواد شوینده وارد آن شود، می‌تواند دستگاه را خراب کند، بنابراین مطمئن شوید که سفت شده است. اکنون آماده هستید که قفسه‌ی پایین را سر جای خود قرار بدهید و شروع به پر کردن ماشین با ظروف کثیف با چرخه‌ی ظاهراً دائمی کنید.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *