آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

طرز استفاده صحیح ازماشین لباسشویی

شاید تمامی ما با یکدیگر هم‌عقیده باشیم که یکی از ضروری‌ترین لوازم منزل ماشین لباسشویی است ولی در استفاده از این وسیله به نکاتی باید توجه کرد که در صورت رعایت نکردن این نکات عواقبی جز از دست دادن پوست زیبایتان در انتظار شما نیست. این نکات شاید به ظاهر بسیار ساده به نظر اید اما در عمل اگر رعایت نشود مطمنا سلامت شما را تهدید میکند. 

جهت مطالعه این مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ماشین لباسشویی پر سرو صدا مشکل ساز می شود!
تق تق کردن ماشین وقتی ماشین لباسشویی جدیدی می خرید ابتدا باید آن را روی سطح صاف و مناسب نصب کنید ماشین وقتی بلرزد یا تق تق کند باید ماشین را تعویض یا هزینه زیادی را صرف تعمیر آن کنید پس بهتر است حتما هنگام نصب از نمایندگی معتبر درخواست کمک کنید و تا زمانی که فرد متخصص ماشین لباسشویی را نزد شما امتحان نکرده از ان استفاده نکنید.
زیپ های باز لباس ها را ببندید
وقتی لباس ها را بازیپ یا گره داخل ماشین میریزیدحتمن زیپ را ببندید که درب ماشین را خراش نیندازد و لباس های دیگر خراب نکند.
بیش ازحد پودر استفاده نکنید
اگر میخواهید بعد از شستشو لباس های تمیز داشته باشید طبق دستور از پودر شوینده استفاده کنید بیشتر از حد مجاز استفاده از مواد شوینده کار ماشین را مختل میکند.

قرار دادن لباس و کفش گلی و کثیف از اشتباهاتی است که میتواند به لباسشویی آسیب برساند
به‌هیچ‌عنوان لباس و کفش‌های گیری خود را بلافاصله در ماشین قرار دهید و بگذارید پس از چند روز آن‌ها را شستشو دهید؛ زیرا امکان دارد در لباس و کفش‌های شما میکروب‌های زیادی وجود داشته باشد که باعث انتقال بیماری شود. به این صورت که این میکروب به لباس‌های شما نفوذ کرده و درنتیجه اثر خود را بگذارند.

هشدار های ایمنی در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی
آی.پی امداد در مقاله بزرگترین اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی به نکات اولیه در استفاده از لباسشویی میپردازد :

هر فردی که با دستگاه کار می‌کنند باید با آن آشنایی کامل داشته باشد تا باعث آسیب به دستگاه نشود. به یاد داشته باشید تغییری در سیستم آب‌رسانی و برق‌رسانی دستگاه انجام ندهید.
از برقرار بودن سیم اتصال به زمین به دستگاه اطمینان حاصل کنید.
هنگامی‌که کارشان با دستگاه به اتمام می‌رسد پریز برق را کشیده و آب را نیز قطع کنید.
امکان دارد دستگاه شما پر از آب بشود که در این صورت نیاز است دستگاه را خاموش کرده و با نمایندگی آن تماس حاصل فرمایید.
سعی کنید لوله های تخلیه و ورودی را بررسی نمایید
چرا باید چند وقت یکبار لوله های تخلیه و ورودی را بررسی کرد؟

همواره سعی کنید دوره‌های تخلیه و ورودی خود را چک کنید که به‌ صورت صحیح و محکم بسته‌شده باشند؛ زیرا باعث نشتی آب می‌شود.
آسیب ماشین لباسشویی با قرار گرفتن آن در دمای صفر درجه
هنگامی‌که این مسئله برای شما اتفاق افتاد. شلنگ‌هایی را که مربوط به تخلیه آب ورودی آب است را بررسی کرده و آن‌ها را جدا کنید. همچنین می‌توانیم ماشین را در حالت خشک‌کن قرار داده باکار کردن آن آب را از آن خارج کنید؛ که برای این فرآیند دقیقه زمان لازم است.
محل قرارگیری نامناسب لباسشویی میتواند به دستگاه آسیب بساند
آی.پی امداد در مقاله بزرگترین اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی به محل قرارگیری نامناسب لباسشویی میپردازد :

از مسائل بسیار مهم در نگهداری ماشین لباسشویی محل قرار گرفتن آن است که بسیار مهم است شاید دیده باشید بعضی از افراد ماشین لباسشویی خود را در حمام قرار می‌دهند که این مسئله باعث انتقال آلودگی‌هایی که در لباس وجود دارد به حمام شما منتقل‌شده و منجر ‌به ایجاد انواع بیماری‌ها گردد.

بنابراین پیشنهاد می‌شود :

دستگاه خود را در فضای مناسب مانند آشپزخانه قرار دهید.
همچنین لباس‌زیر خود را به‌صورت مجزا از لباس‌های دیگر شستشو دهید زیرا ‌آلودگی به لباس‌های دیگر منتقل‌شده و باعث بیماری می‌گردد.

بهترین مکان برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فضای مرطوب و تاریک است ویکی از بیشترین اشتباهات بعضی از افراد پنهان کردن ماشین لباسشویی در حمام یا رختکن است که این کار باعث خشک نشد ن داخل لباسشویی و رشد قارچ‌ها و باکتری‌ها و سرایت آن به لیف حوله وسایلی است که بعداً در لباسشویی قرار خواهد گرفت می‌شود.

 شستن لباس‌های زیر همراه با لباس‌های دیگر یکی از اشتباهاتی است که خیلی از افراد انجام می‌دهند لباس‌های زیر یکی از حساس‌ترین و نزدیک‌ترین لباس‌ها به پوست ماست پس برای سرایت نکردن قارچ‌ها و باکتری‌ها به لباس به‌هیچ‌وجه آنها را با لباس‌های دیگر نشویید بلکه لباس‌های زیر باید با حرارت بالا و به‌تنهایی شسته شود و در معرض نور آفتاب خشک شوند.

حتماً بعد از شستن لباس‌ها با یکپارچه خشک آب درون لاستیک لباسشویی را خشک کرده درب لباسشویی را تا خشک شدن کامل نبندید چون در غیر این صورت این فضای بسته مناسب‌ترین جا برای رشد کپک‌ها و قارچ‌های است.

اشتباه دیگر در استفاده از ماشین لباسشویی این است که برای جلوگیری از کم‌رنگ شدن و کهنه شدن ملحفه و روتختی آن با آب ولرم و خشک‌کردن دور کند لباسشویی است طبق تحقیقات دانشمندان هر سه هفته یک‌بار باید این وسایل با آب داغ شسته و با دور تند لباسشویی خشک شود تا تمامی باکتری‌های آن از بین بروند.

 و شایع‌ترین اشتباه جمع‌کردن لباس‌هایی کثیف چند روز گذشته در ماشین لباسشویی و رها کردن لباس‌های شسته شده در لباسشویی است این کار بدترین کاری است که می‌توان در حق سلامت خانواده خود انجام دهید پس از همین امروز این کار را ترک کنید.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۹۲۲۱۹۰۳۴۰۰ تماس حاصل فرمایید

اگر میخواهید به بهترین نحوه ممکن از این وسیله که امروزه عضو جدا نشدنی از لوازم زندگی ما را تشکیل میدهد حتما به نکات بالا توجه کنید .

محل قرارگیری نامناسب
یکی از موارد مهم در استفاده و نگهداری از ماشین لباسشویی انتخاب محلی مناسب جهت قرارگیری آن می باشد. قرار دادن ماشین لباسشویی در حمام باعث انتقال آلودگی های موجود در لباس ها به محیط حمام شده و منجر به انتقال بیماری می شود.

لباسشویی باید در مکانی مناسب در آشپزخانه قرار گیرد. محل قرارگیری باید تراز باشد. تراز نبودن علاوه بر ایجاد سر و صدای اضافی باعث آسیب به موتور در اثر تکان های شدید نیز خواهد شد. برای جلوگیری از لرزش ماشین لباسشویی نیز میتوانید از پد ضدلرزش یا از تخته سه لایه به عنوان پایه استفاده کنید.

انباشته کردن لباس ها در ماشین لباسشویی
انباشته کردن لباس ها در ماشین لباسشویی منجر به پراکنده شدن میکروب و باکتری ها در بین لباس ها و انتقال بیماری خواهد شد. سبدی جداگانه مخصوص لباس های کثیف در نظر بگیرید و پس از رسیدن لباس ها به اندازه ی مناسب آن ها را داخل لباسشویی بریزید.

خطرات ایجاد کپک در ماشین‌های لباسشویی
آی.پی امداد در مقاله بزرگترین اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی به خطرات ایجاد کپک در لباسشویی میپردازد :

هنگامی‌که محیطی مرطوب است می‌تواند محل مناسبی برای ایجاد کپک باشد از عوارض تماس با کپک می‌توان به خس‌خس سینه و همچنین خارش چشم اشاره کرد بنابراین لازم است برای اینکه از رشد کپک در دستگاه خود جلوگیری کنید :

بعد از هر بار که لباس خود را شستشو دادید درب آن را باز گذاشته تا هوای داخل آن تخلیه شود.
یکی دیگر راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از ایجاد کپک آن است که لاستیکی که در دور درب دستگاه وجود دارد را با پارچه خشک‌کنید.
از وسایلی مانند سشوار برای خشک‌کردن فضای داخلی ماشین لباسشویی نیز می‌توان استفاده کرد.
استفاده بیش‌ازحد از مواد شوینده در لباسشویی باعث آسیب می شود
آی.پی امداد در مقاله بزرگترین اشتباه در استفاده از ماشین لباسشویی به خطرات استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی میپردازد :

با استفاده بیش‌ازحد از مواد شوینده به ماشین لباسشویی نتیجه پاک‌کنندگی بیشتری را دریافت نخواهید کرد.
در حقیقت این مسئله فقط ممکن است به کنترل پنل حساس دستگاه شما آسیب برساند.
دفترچه راهنمای خود را بررسی کنید تا ببینید که چقدر مواد شوینده مناسب برای دستگاه شما است و سپس از آن به‌عنوان یک راهنمای اندازه‌گیری استفاده کنید.
به‌خصوص اگر دستگاه شستشوی مدرن با کارایی مدرن داشته باشید.
دستورالعمل مقدار مواد شوینده باید دقیقاً دنبال شود؛ استفاده بیش‌ازحد از مواد شوینده سبب آسیب به لباس و ماشین لباسشویی می‌شود.
مواد مخصوص شستشوی دستی معمولاً ایجاد مقادیر زیادی حباب می‌کند و درنتیجه در شستن مواد شوینده به‌سختی انجام می‌شود.
ازاین‌رو، حباب‌های اضافی باعث آسیب رساندن به دستگاه می‌شوند و حتی ممکن است کار را متوقف کنند.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *