آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

علت اتومات نکردن یخچال فریزر

علت اتومات نکردن یخچال چیست و چه عللی باعث بروز علت اتومات نکردن یخچال میشود ؟ این سوالی است که بیشتر مشتریان از می پرسند و اکثرا بیشترین علت را از ترموستات میدانند در این مقاله قصد داریم تا هر چه بیشتر علت اتومات نکردن یخچال را بررسی کنیم.

دلایل خاموش نشدن و یکسره شدن یخچال فریزر
دلیل ساده وجود دارند که می توانند علت اتومات نکردن یخچال فریزر باشند:

یخچال فریزر در معرض تابش مستقیم آفتاب است.
دمای اتاق و محیط اطراف یخچال، گرم تر از حالت عادی است.
به تازگی غذا یا خوراکی گرمی در داخل یخچال قرار داده شده است.
درب یخچال به صورت مکرر باز و بسته می شود.
به یاد داشته باشید، که یک یخچال فریزر در حالت عادی، ۳۵% تا ۸۵% اوقات در شرایط دمای نرمال اتاق، مشغول به کار است. اگر یخچال در یک اتاق گرمتر قرار داشته باشد نیز، ممکن است این مدت افزایش یابد.

دلایل فنی که می توانند علت خاموش نشدن یخچال فریزر باشند در ادامه آورده شده است. با بررسی این موارد می توانید مشکل یکسره شدن یخچال فریزر خود را برطرف نمایید

مطلب پیشنهادی :علت داغ شدن کمپرسور و بدنه یخچال

نشت گاز و کم بودن سرما:
این مشکل در یخچالهای مختلف با شکل های مختلفی بروز میکند:
یخچال های قدیمی: ممکن است به شکل نصفه برفک زدن جایخی بروز کند ، در برخی موارد با یخ زدن ناحیه خاصی این مشکل بروز میکند.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال و ساید بای ساید در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

راه حل: برای اینکه مطمئن شوید که یخچال نشتی دارد یا خیر یخچال را از برق بکشید و پس از اب شدن برفک ها دوباره به برق بزنید اگر سرمای یخچال کم بود در اولین فرصت به تعمیرکار یخچال اطلاع دهید.
یخچال فریزر های جدید برفکی: در این یخچال ها که دارای صفحه سرما در انتهای یخچال باشد (البته این صفحه ممکن است داخل بدنه یخچال کار شده باشد). اگر این صفحه به طور یکدست برفک نداشت و به جای آن صفحه خیس بود یا ناحیه خاصی برفک داشت یخچال نشتی گاز دارد . البته در این موارد مشتری از سرمای فریز کاملا راضی است .

یخچال های بدون برفک: در این یخچال ها کمتر به این مشکل بر میخورد و موارد دیگری باعث بروز مشکل میشود که در ادامه به ان خواهیم پرداخت.

 ترموستات در علت اتومات نکردن یخچال:

اگر سرمای یخچال خوب بود و باز هم یخچال اتومات نکرد ایراد از ترموستات است . در صورت بروز مشکل با علائمی مثل یخ زدن مواد غذایی درون یخچال (مثل ماست و تخم مرغ اتفاق می افتد.

 اتومات نکردن یخچال فریزر

کثیف بودن کویل ها یا لوله های کندانسور

یخچال فریزر به گردش هوای مناسب برای خنک شدن لوله های کندانسور احتیاج دارد. اگر بر روی لوله های کندانسور گرد و خاک و آلودگی جمع شده است و مانع از خنک شدن مبرد یا گاز درون لوله ها می شود، یخچال نمی تواند به درستی خنک شود. درنتیجه کار کردن یکسره یخچال فریزر روی خواهد داد. بنابراین، حتما از تمیز بودن لوله های کندانسور دستگاه خود در پشت آن مطمئن باشید.

ایراد تایمر دیفراست

این قطعه الکترونیکی یا مکانیکی، سیکل دیفراست یا یخ زدایی را استارت می زند. در صورت خرابی آن، هیتر دیفراست عمل نخواهد کرد و برفک و یخ های تشکیل شده، آب نخواهند شد. در این حالت یخ های تشکیل شده مانع از گردش هوای مناسب در یخچال و درنتیجه خاموش نشدن آن می شوند. تشخیص معیوب بودن تایمر یخچال برعهده تکنسین بوده و در صورت نیاز باید تعویض گردد.

خراب بودن هیتر دیفراست

در برخی موارد، ایراد در هیتر دیفراست نیز علت اتوماتیک نکردن یخچال و یکسره شدن یخچال می باشد. اگر هیتر معیوب باشد، بر روی لوله های اواپراتور یخ و برفک تجمیع یافته و باعث می شود که یخچال مدت طولانی تری کار کند.

گیر بودن لوله های ورودی : گیر بودن لوله های ورودی باعث بروز مشکل میشود .

موارد دیگر
موارد دیگری هستند که در برخی شرایط ممکن است دلیل خاموش نشدن یخچال از آنها باشد. این موارد عبارتند از:

موتور فن کندانسور

لاستیک دور درب

موتور فن اواپراتور

برد کنترلی دیفراست

برد کنترلی اصلی

کمبود گاز یخچال

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال و ساید بای ساید در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *