آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

علت نشتی آب از زیر یخچال

نشت آب یخچال، یکی از مشکلات شایعی است که کم اتفاق نمی‌افتد. علت نشتی آب یخچال و رفع آن بسته به شرایط، متفاوت است. این بار سعی داریم با بررسی تک تک علت های به وجود آمدن این مسئله، راه حل هر کدام را بیان کنیم تا هر چه سریع‌تر از تجمع آب زیر یخچال یا داخل آن رها شوید. در نظر داشته باشید که علت آب دادن یخچال سامسونگ، ال جی، بوش، دوو، اسنوا، امرسان، کنوود و دیگر برندها غالبا شامل مواردی است که در ادامه بیان می‌کنیم و این مطلب تا حد زیادی می‌تواند شما را در رفع جمع شدن آب در یخچال یا زیر آن یاری کند.

بروز این مشکل چیز غیر عادی نمی باشد. و در بسیاری از یخچال ها این مشکل دیده می شود. که باعث می شود یک لیوان آب یا بیشتر بر روی زمین آب جمع شود. و باعث آزار و اذیت شما گردد. برای اینکه بتوانید مشکل را حل کنید اول باید علت نشتی آب در یخچال را بدانید.

 لاستیک درب یخچال
یکی از دلایل نشت آب یخچال سامسونگ یا جمع شدن آب زیر یخچال مشکل در لاستیک دور درب می باشد. بهتر است بدانید که هر گونه مواد غذایی یا ظرف در درون یخچال و گردوغبار باعث می شود درب یخچال به درستی بسته نشود و این موضوع باعث می شود چگالش یخچال افزایش یابد و این موضوع سبب نشت آب یخچال سامسونگ می شود.

اگر در داخل یخچال فریزر به دلیل خرابی درزگیر های درب هوای گرم محیط وارد شود در این صورت رطوبت یخچال بیشتر می شود و این موضوع باعث می شود یخچال آب اضافی تولید کند که این باعث می شود آب به داخل سینی ریخته شود و بعد از مدتی این آب سرریز می شود.

مسدود شدن تخلیه یخچال
اگر یخچال روشن است و نشتی دارد با راهنمایی ما می‌توانید بفهمید مشکل در چه قسمتی باعث بروز نشتی شده است.

سوراخ تخلیه را که در انتهای دیواره‌ی پشتی یخچال قرار دارد بررسی کنید، در بعضی از مدل‌ها به شکل «V» و مشابه ناودان است.
مسدود شدن تخلیه با مواد غذایی و برطرف نکردن آن می‌تواند علت احتمالی نشتی باشد.
برای برطرف کردن هرگونه انسداد مراحل ساده‌ی زیر را انجام دهید:

برای رفع انسداد از وسیله‌ای باقابلیت خمیدگی استفاده کنید، اما مراقب باشید تیز نباشد و باعث آسیب به عایق یخچال یا جراحت خودتان نشود.
با دقت آن را درون سوراخ تخلیه قرار داده و مواد را خارج کنید.
مقدار کمی مایع ضدعفونی‌کننده و گند‌زدا داخل سوراخ تخلیه بریزید.
همچنین به کمک ابزار تمیزکننده‌ی موجود در یخچال می‌توانید تخلیه را از آلودگی پاک‌کنید.

لاستیک کاملا به درب یخچال متصل باشد. ممکن است فرسودگی باعث شود لاستیک به درب یخچال متصل نباشد.

راه حل: لاستیک را با آب داغ مالش دهید تا سفت‌شدگی آن برطرف شود. کمی وازلین نیز به درزبندی لاستیک‌ها کمک می‌کند. اگر با این کارها مشکل رفع نشد، لاستیک جدیدی تهیه و جایگزین لاستیک قدیمی کنید. همچنین می‌توانید مطمئن شوید که پیچ و مهره‌هایی که درب را روی یخچال فریزر نگه می‌دارند محکم هستند. درزگیر درب یخچال قیمت چندانی ندارد و می‌توانید به صورت آنلاین هم آن را سفارش دهید. برای نصب لاستیک درب یخچال می‌توانید از سرویس‌کار یخچال کمک بگیرید.

۲- یخچال تراز باشد زیرا کج بودن یخچال به جلو باعث درست بسته نشدن درب می‌شود.

پوشیده شدن اواپراتور (تبخیرکننده) از یخ
اگر یخچال بدون برفک یا فریزرتان هنگام کار وزوز می‌کند و داخل آن سرد نمی‌شود، ممکن است یخ زیادی درون آن جمع شده باشد.

علت معمول افزایش دما این است که اواپراتور به‌وسیله‌ی یخ پوشیده شده است و با فرآیند دیفراست (یخ‌زدایی) تمیز نمی‌شود؛ درنتیجه هوا قادر به عبور از فن و خنک کردن داخل یخچال نیست. مراحل زیر را برای مشخص شدن علت انجام دهید:

بهتر است جوانب ایمنی را رعایت کنید! قبل از شروع کار مطمئن شوید دستگاه به برق وصل نباشد.

بررسی کنید آیا کمپرسور به‌درستی کار می‌کند؟
پوشش اواپراتور را بردارید و بررسی کنید آیا با یخ پوشیده شده است؟
در صورت وجود یخ بر روی اواپراتور مشکل از فرآیند یخ‌زدایی است و باید راهنمای «چگونه» را برای حل مشکل مطالعه کنید.

وشیده شدن اواپراتور (تبخیرکننده) از یخ یا برفک
اگر یخچال یا فریزرتان هنگام کار وزوز می‌کند و داخل آن سرد نمی‌شود، ممکن است یخ زیادی درون آن جمع شده باشد. علت معمول افزایش دما این است که اواپراتور با یخ پوشیده شده است و با فرآیند دیفراست (یخ‌زدایی) تمیز نمی‌شود؛ درنتیجه هوا قادر به عبور از فن و خنک کردن داخل یخچال نیست که باعث آب دادن یخچال می‌شود.

یخساز یا آبسردکن یخچال
اتصالات لوله های آب به یخساز یخچال می تواند شل شود، همچنین پیچ و مهره‌ها به مرور دچار فرسودگی و ترک‌خوردگی می‌شوند که این دو موضوع منجر به نشت آب در زیر یخچال و فریزر می‌شوند. شلنگ های پلاستیکی نیز می‌توانند ترک بخورند، سوراخ شوند یا تحت فشار دچار پیچ‌خوردگی شوند که در نهایت باعث نشت آب و جمع شدن آب در یخچال می‌شود. اگر نشت آب از قسمت زیر جلوی یخچال یا پشت آن است و مشکل از سینی تخلیه نبوده است، لوله آب منتهی به یخساز را که معمولا در قسمت بیرونی یخچال قرار دارد، از لحاظ وجود نشانه های رطوبت بررسی کنید. اگر مشکل از شلنگ یخساز یا آبسردکن باشد، آب از آن چکه می‌کند و به کف آشپزخانه جاری می‌شود.

جمع شدن آب زیر جامیوه ای
تجمع آب در کف یخچال یکی از شایع ترین مشکل های یخچال ها یم باشد. گاهی در جامیوه ای یخچال آب مشاهده می شود که دلیل این نشتی می تواند خرابی یکی از قطعات دیفراست باشد. از علت های اصلی نشت آب به داخل جا میوه ای:

از علت های اصلی در جمع شدن آب زیر جا میوه ای، می توان موارد زیر را نام برد:

خرابی سنسور دیفراست یخچال
خرابی المنت یا هیتر
خرابی ترموفیوز
گرفتن مسیر درین(مجرای خروجی آب)
یخ زدن مسیر خروجی آب
که بر اثر یخ زدن خروجی آب، آب حاصل از دیفراست در زیر جا میوه ای جمع می شود. باید برای حل این مشکل، باید کاور یخچال باز شود و قطعات دیفراست که شامل سنسور، المنت، ترموفیوز،اواپراتور و ترمودیسک می باشد، تست و بررسی شود تا مشکل برطرف پیدا و برطرف گردد.

نشت آب از فریزر
آب دادن فریزر یخچال به دلایل زیر پیش می‌آید:
 نصب نادرست شلنگ مربوط به تصفیه آب
 درست کار نکردن هیتر (گرمکن)
 رطوبت زیاد محیط (می‌تواند ناشی از مجاورت یخچال با سینک باشد.)

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *