آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
آسو سرویس l نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در سنندج
سنندج خیابان گلشن خیابان استقلال نبش کوچه سروش

علت یخ زدن وسایل و مواد غذایی داخل یخچال

علت یخ زدن وسایل داخل یخچال و مواد غذایی آن چیست؟
گاهی ممکن است متوجه شده باشید که مواد داخل یخچال یخ می زند و یا با یخ زدن جامیوه ای یخچال رو به رو می شوید، این یخ زدگی در بطری های آب، سبزی ها و میوه ها به وضوح دیده می شود. علت یخ زدن جامیوه ای یخچال یا علت یخ زدن وسایل یا مواد غذایی داخل یخچال بدون برفک، کمبی و حتی یخچال های قدیمی کمی متفاوت است. در ادامه تمامی مواردی که باعث بروز این مشکل می شوند و راهکارهای جلوگیری از یخ زدن مواد غذایی در یخچال را بررسی خواهیم کرد.

تنظیم نبودن دمای یخچال
ساده ترین علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال به تنظیم نبودن دمای دستگاه مربوط می شود. پیش از هر اقدام دیگری، ابتدا تنظیمات دمایی یخچال فریزر خود را بررسی کنید. اگر مواد داخل یخچال یخ زده اند، ممکن است به دلیل دما بسیار پایین یخچال باشد که تنظیم شده است، بهتر است کمی آن را افزایش دهید، اما نه زیاد. معمولا بازه نرمال دمای داخل یخچال باید از ۳ الی ۶ درجه سانتی گراد باشد.

 

قرار گرفتن در مقابل فن داخلی یخچال
یک علت یخ زدن وسایل در یخچال به قرار گرفتن آنها در فاصله نزدیک و مستقیما جلوی فن ها مربوط می شود. معمولا در بسیاری از یخچال فریزرهای ساید بای ساید، دریچه یا فنی از بخش فریزر به داخل بخش یخچال تعبیه شده که هوای سرد این بخش را به قسمت یخچال هدایت می کند. بنابراین، توصیه می شود که حتی الامکان از قرار دادن مواد غذایی حساس به دمای خود در مقابل این فن ها خودداری کنید.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید 

در اکثر برندهای یخچال، دریچه های ورود هوا توسط سیستم کنترل دمپر مدیریت می شوند که میزان هوای سرد ورودی هوا از قسمت لوله های اواپراتور فریزر به بخش یخچال را کنترل می کند. بنابراین ممکن است دلیل سرمای زیاد داخل یخچال و علت یخ زدن جامیوه ای یخچال به خرابی دمپر کنترل کننده هوا مربوط باشد.

کثیف بودن کویل های کندانسور
گاهی کثیف بودن و جمع شدن جرم بر روی کویل های کندانسور، موجب می شود تا یخچال با شدت بیشتری کار کرده و توان بیشتری را صرف نماید تا به دمای مورد انتظار برسد که ممکن است علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال همین باشد. این مشکل گاهی اوقات به خاموش نشدن یخچال و یکسره شدن آن نیز می انجامد. در این رابطه در کاراباما بیشتر بخوانید.

خرابی ترموستات یخچال
ترموستات یخچال وظیفه کنترل دما را برعهده دارد، لذا معیوب بودن ترموستات کنترل دما نیز می تواند علت یخ زدن مواد داخل یخچال باشد. در این حالت ترموستات یخچال را از کمترین درجه تا بیشترین درجه ممکن بچرخانید، اگر صدای کلیک مانندی به گوش رسید، احتمالا ترموستات شما سالم است. اما برای تست سلامت آن بهتر است از یک مولتی متر استفاده کنید.

خرابی ترمیستور یخچال
ترمیستور همانند یک سنسور عمل می کند و وظیفه کنترل دمای هوا را برعهده دارد. سپس دمای خوانده شده را به برد کنترل ارسال می نماید تا متناسب با آن برد فرمان های کمپرسور و فن را ارسال نماید. برد کنترلی مقادیر ولتاژ کمپرسور و فن اواپراتور را بر اساس دماهای خوانده شده ترمیستور تعیین می نماید. اگر ترمیستور ایراد داشته باشد، کمپرسور و فن اواپراتور ممکن است بیش از حد کار کنند و درنتیجه یخچال خیلی خنک خواهد بود که ممکن است علت یخ زدن وسایل داخل یخچال باشد.

خرابی برد الکترونیکی یا برد فرمان یخچال
یکی دیگر از عواملی که علت یخ زدن مواد غذایی و وسایل داخل یخچال و همینطور علت یخ زدن جامیوه ای یخچال است، خرابی برد الکترونیکی یخچال می باشد. در صورت وجود مشکل در برد یخچال، ممکن است برد نتواند فرمان لازم را برای راه اندازی هیتر جهت یخ زدایی صادر کند و یا فرمان خاموش شدن کمپرسور را ارسال نکند، به این ترتیب شما با مشکل یخ زدن وسایل داخل یخچال و مواد غذایی آن روبرو می شوید.

آسو سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال در سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۷۳۳۱۶۲۲۰۰ تماس حاصل فرمایید 

mehdi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *